Jump to content

Kaljari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
 Kaljari
Popullsia
 • Gjithsej154,386
{{{postal_code_type}}}
0
Faqja zyrtare Faqja e komunës

Kaljari (Cagliari, Castèddu) është një komunë në Italiqytetit metropolitan të Kaljarit, në rajonin Sardenja. Ka një sipërfaqe prej 85.45 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 6 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 154.386 banorësh[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016 Arkivuar 11 mars 2019 tek Wayback Machine

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]