Maracalagonis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Maracalagonis
Qytet
Vendndodhja
 Maracalagonis is located in Itali
 Maracalagonis
 Maracalagonis
39°17′10″V 9°13′41″L / 39.286°V 9.228°L / 39.286; 9.228Koordinatat: 39°17′10″V 9°13′41″L / 39.286°V 9.228°L / 39.286; 9.228
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Qyteti metropolitan Kaljari
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 101.37 km2
Lartësia 86 m (m.n.d.)
Popullsia 7.959 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 09040
Prefiksi 070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Maracalagonis (Màra) është një komunë në Italiqytetit metropolitan të Kaljarit, në rajonin Sardenja. Ka një sipërfaqe prej 101.37 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 86 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 7.959 banorësh[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]