Settimo San Pietro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Settimo San Pietro
Qytet
Vendndodhja
 Settimo San Pietro is located in Itali
 Settimo San Pietro
 Settimo San Pietro
39°17′24″V 9°11′06″L / 39.290°V 9.185°L / 39.290; 9.185Koordinatat: 39°17′24″V 9°11′06″L / 39.290°V 9.185°L / 39.290; 9.185
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Qyteti metropolitan Kaljari
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.29 km2
Lartësia 70 m (m.n.d.)
Popullsia 6.755 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 09060
Prefiksi 070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Settimo San Pietro (Sètimu) është një komunë në Italiqytetit metropolitan të Kaljarit, në rajonin Sardenja. Ka një sipërfaqe prej 23.29 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 70 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 6.755 banorësh[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]