Krysheci (Kastriot)

From Wikipedia
(Redirected from Dardhishta)
Jump to navigation Jump to search
Kryshec
Dardhisht
Fshat
Vendndodhja
Kryshec is located in Kosova
Kryshec
Kryshec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Kastriot
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 536 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 8″ Veri

21° 4′ 59″ Lindje

Kryshec është një vendbanim në komunën e Kastriotit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Dardhisht.

Shih dhe këtë[edit | edit source]

Lidhje të jashtme[edit | edit source]