Kantoni Angoulême-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Angoulême-Nord
kanton
Popullsia
 • Gjithsej13.764

Kantoni Angoulême-Nord (frëngjisht: Canton d'Angoulême-Nord) është një kantondepartamentin Charente, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Angoulême. Ka sipërfaqe 22km2 dhe popullsi 13764 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Angoulême-Nord aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]