Kantoni Segonzac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Segonzac
kanton
Popullsia
 • Gjithsej12.142

Kantoni Segonzac (frëngjisht: Canton de Segonzac) është një kantondepartamentin Charente, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Segonzac. Ka sipërfaqe 229km2 dhe popullsi 12142 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Segonzac aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]