Kantoni Barbezieux-Saint-Hilaire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Barbezieux-Saint-Hilaire
Canton de Barbezieux-Saint-Hilaire
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente
Arrondissement Cognac
Kryeqëndra Barbezieux-Saint-Hilaire
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 209 km2
Popullsia 9.744 banorë 2007
Dendësia 46,62 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1606

Kantoni Barbezieux-Saint-Hilaire (frëngjisht: Canton de Barbezieux-Saint-Hilaire) është një kantondepartamentin Charente, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Barbezieux-Saint-Hilaire. Ka sipërfaqe 209km2 dhe popullsi 9744 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Barbezieux-Saint-Hilaire aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]