Kantoni Aubeterre-sur-Dronne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Aubeterre-sur-Dronne
Canton d'Aubeterre-sur-Dronne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente
Arrondissement Angoulême
Kryeqëndra Aubeterre-sur-Dronne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 128,66 km2
Popullsia 3.293 banorë 2007
Dendësia 25,59 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1604

Kantoni Aubeterre-sur-Dronne (frëngjisht: Canton d'Aubeterre-sur-Dronne) është një kantondepartamentin Charente, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Aubeterre-sur-Dronne. Ka sipërfaqe 128.66km2 dhe popullsi 3293 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Aubeterre-sur-Dronne aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]