Kantoni Ruffec

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Ruffec
Canton de Ruffec
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente
Arrondissement Confolens
Kryeqëndra Ruffec
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 215 km2
Popullsia 8.742 banorë 2007
Dendësia 40,66 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1624

Kantoni Ruffec (frëngjisht: Canton de Ruffec) është një kantondepartamentin Charente, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Ruffec. Ka sipërfaqe 215km2 dhe popullsi 8742 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Ruffec aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]