Kantoni Ruelle-sur-Touvre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Ruelle-sur-Touvre
Canton de Ruelle-sur-Touvre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente
Arrondissement Angoulême
Kryeqëndra Ruelle-sur-Touvre
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 57 km2
Popullsia 19.017 banorë 2007
Dendësia 333,63 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1631

Kantoni Ruelle-sur-Touvre (frëngjisht: Canton de Ruelle-sur-Touvre) është një kantondepartamentin Charente, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Ruelle-sur-Touvre. Ka sipërfaqe 57km2 dhe popullsi 19017 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Ruelle-sur-Touvre aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]