Kantoni Gond-Pontouvre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Gond-Pontouvre
Canton du Gond-Pontouvre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente
Arrondissement Angoulême
Kryeqëndra Gond-Pontouvre
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 77 km2
Popullsia 19.251 banorë 2007
Dendësia 250,01 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1635

Kantoni Gond-Pontouvre (frëngjisht: Canton de Gond-Pontouvre) është një kantondepartamentin Charente, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Gond-Pontouvre. Ka sipërfaqe 77km2 dhe popullsi 19251 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Gond-Pontouvre aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]