Kantoni Baignes-Sainte-Radegonde

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Baignes-Sainte-Radegonde
Canton de Baignes-Sainte-Radegonde
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente
Arrondissement Cognac
Kryeqëndra Baignes-Sainte-Radegonde
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 149 km2
Popullsia 4.122 banorë 2007
Dendësia 27,66 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1605

Kantoni Baignes-Sainte-Radegonde (frëngjisht: Canton de Baignes-Sainte-Radegonde) është një kantondepartamentin Charente, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Baignes-Sainte-Radegonde. Ka sipërfaqe 149km2 dhe popullsi 4122 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Baignes-Sainte-Radegonde aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]