Kantoni Saint-Claud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Claud
Canton de Saint-Claud
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente
Arrondissement Confolens
Kryeqëndra Saint-Claud
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 278 km2
Popullsia 10.997 banorë 2007
Dendësia 39,56 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1626

Kantoni Saint-Claud (frëngjisht: Canton de Saint-Claud) është një kantondepartamentin Charente, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Claud. Ka sipërfaqe 278km2 dhe popullsi 10997 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Claud aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]