Kantoni Châteauneuf-sur-Charente

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Châteauneuf-sur-Charente
Canton de Châteauneuf-sur-Charente
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente
Arrondissement Cognac
Kryeqëndra Châteauneuf-sur-Charente
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 147 km2
Popullsia 7.827 banorë 2007
Dendësia 53,24 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1612

Kantoni Châteauneuf-sur-Charente (frëngjisht: Canton de Châteauneuf-sur-Charente) është një kantondepartamentin Charente, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Châteauneuf-sur-Charente. Ka sipërfaqe 147km2 dhe popullsi 7827 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Châteauneuf-sur-Charente aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]