Kantoni Montmoreau-Saint-Cybard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Montmoreau-Saint-Cybard
kanton
Popullsia
 • Gjithsej4.721

Kantoni Montmoreau-Saint-Cybard (frëngjisht: Canton de Montmoreau-Saint-Cybard) është një kantondepartamentin Charente, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montmoreau-Saint-Cybard. Ka sipërfaqe 200km2 dhe popullsi 4721 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montmoreau-Saint-Cybard aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]