Kantoni Blanzac-Porcheresse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Blanzac-Porcheresse
Canton de Blanzac-Porcheresse
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente
Arrondissement Angoulême
Kryeqëndra Blanzac-Porcheresse
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 228 km2
Popullsia 8.080 banorë 2007
Dendësia 35,44 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1607

Kantoni Blanzac-Porcheresse (frëngjisht: Canton de Blanzac-Porcheresse) është një kantondepartamentin Charente, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Blanzac-Porcheresse. Ka sipërfaqe 228km2 dhe popullsi 8080 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Blanzac-Porcheresse aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]