Kantoni Besançon-Planoise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Besançon-Planoise
Canton de Besançon-Planoise
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Doubs
Arrondissement Besançon
Kryeqëndra Besançon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 8,7 km2
Popullsia 20.930 banorë 2009
Dendësia 2.405,75 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2533

Kantoni Besançon-Planoise (frëngjisht: Canton de Besançon-Planoise) është një kantondepartamentin Doubs, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Besançon. Ka sipërfaqe 8.7km2 dhe popullsi 20930 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Besançon-Planoise aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]