Kantoni Marchaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Marchaux
Canton de Marchaux
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Doubs
Arrondissement Besançon
Kryeqëndra Marchaux
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 190 km2
Popullsia 18.600 banorë 1999
Dendësia 97,89 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2513

Kantoni Marchaux (frëngjisht: Canton de Marchaux) është një kantondepartamentin Doubs, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Marchaux. Ka sipërfaqe 190km2 dhe popullsi 18600 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Marchaux aktualisht përbëhet nga 36 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]