Kantoni Vercel-Villedieu-le-Camp

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Vercel-Villedieu-le-Camp
Canton de Vercel-Villedieu-le-Camp
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Doubs
Arrondissement Pontarlier
Kryeqëndra Vercel-Villedieu-le-Camp
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 290 km2
Popullsia 11.535 banorë Regjistrimi:
Dendësia 39,78 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2527

Kantoni Vercel-Villedieu-le-Camp (frëngjisht: Canton de Vercel-Villedieu-le-Camp) është një kantondepartamentin Doubs, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vercel-Villedieu-le-Camp. Ka sipërfaqe 290km2 dhe popullsi 11535 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Vercel-Villedieu-le-Camp aktualisht përbëhet nga 28 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]