Kantoni Le Russey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Le Russey
Canton du Russey
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Doubs
Arrondissement Pontarlier
Kryeqëndra Le Russey
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 188,19 km2
Popullsia 5.644 banorë 1999
Dendësia 29,99 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2525

Kantoni Le Russey (frëngjisht: Canton du Russey) është një kantondepartamentin Doubs, rajonin Bourgogne-Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Russey. Ka sipërfaqe 188.19km2 dhe popullsi 5644 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Russey aktualisht përbëhet nga 22 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]