Kantoni Pierrefontaine-les-Varans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Pierrefontaine-les-Varans
Canton de Pierrefontaine-les-Varans
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Doubs
Arrondissement Pontarlier
Kryeqëndra Pierrefontaine-les-Varans
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 264 km2
Popullsia 6.894 banorë 1999
Dendësia 26,11 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2519

Kantoni Pierrefontaine-les-Varans (frëngjisht: Canton de Pierrefontaine-les-Varans) është një kantondepartamentin Doubs, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Pierrefontaine-les-Varans. Ka sipërfaqe 264km2 dhe popullsi 6894 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Pierrefontaine-les-Varans aktualisht përbëhet nga 20 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]