Kantoni Montbenoît

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montbenoît
Canton de Montbenoît
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Doubs
Arrondissement Pontarlier
Kryeqëndra Montbenoît
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 198 km2
Popullsia 6.339 banorë 2006
Dendësia 32,02 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2515

Kantoni Montbenoît (frëngjisht: Canton de Montbenoît) është një kantondepartamentin Doubs, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montbenoît. Ka sipërfaqe 198km2 dhe popullsi 6339 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montbenoît aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]