Kantoni Levier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Levier
Canton de Levier
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Doubs
Arrondissement Pontarlier
Kryeqëndra Levier
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 290 km2
Popullsia 8.264 banorë Regjistrimi:
Dendësia 28,5 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2511

Kantoni Levier (frëngjisht: Canton de Levier) është një kantondepartamentin Doubs, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Levier. Ka sipërfaqe 290km2 dhe popullsi 8264 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Levier aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]