Kantoni Sochaux-Grand-Charmont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Sochaux-Grand-Charmont
Canton de Sochaux Grand-Charmont
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Doubs
Arrondissement Montbéliard
Kryeqëndra Sochaux
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 12 km2
Popullsia 13.854 banorë 1999
Dendësia 1.154,5 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2531

Kantoni Sochaux-Grand-Charmont (frëngjisht: Canton de Sochaux-Grand-Charmont) është një kantondepartamentin Doubs, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sochaux. Ka sipërfaqe 12km2 dhe popullsi 13854 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Sochaux-Grand-Charmont aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]