Kantoni Bouglon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Bouglon
Canton de Bouglon
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Lot-et-Garonne
Arrondissement Marmande
Kryeqëndra Bouglon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 125,62 km2
Popullsia 2.897 banorë 2007
Dendësia 23,06 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4705

Kantoni Bouglon (frëngjisht: Canton de Bouglon) është një kantondepartamentin Lot-et-Garonne, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bouglon. Ka sipërfaqe 125.62km2 dhe popullsi 2897 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Bouglon aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]