Kantoni Laroque-Timbaut

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Laroque-Timbaut
Canton de Laroque-Timbaut
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Lot-et-Garonne
Arrondissement Agen
Kryeqëndra Laroque-Timbaut
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 95,24 km2
Popullsia 4.314 banorë 2007
Dendësia 45,3 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4716

Kantoni Laroque-Timbaut (frëngjisht: Canton de Laroque-Timbaut) është një kantondepartamentin Lot-et-Garonne, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Laroque-Timbaut. Ka sipërfaqe 95.24km2 dhe popullsi 4314 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Laroque-Timbaut aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]