Kantoni Sainte-Livrade-sur-Lot

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Sainte-Livrade-sur-Lot
Canton de Sainte-Livrade-sur-Lot
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Akuitania e Re
Departamenti Lot-et-Garonne
Arrondissement Villeneuve-sur-Lot
Kryeqëndra Sainte-Livrade-sur-Lot
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 77,94 km2
Popullsia 8.368 banorë 2007
Dendësia 107,36 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4730

Kantoni Sainte-Livrade-sur-Lot (frëngjisht: Canton de Sainte-Livrade-sur-Lot) është një kantondepartamentin Lot-et-Garonne, rajonin Akuitania e ReFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sainte-Livrade-sur-Lot. Ka sipërfaqe 77.94km2 dhe popullsi 8368 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Sainte-Livrade-sur-Lot aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]