Kantoni Port-Sainte-Marie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Port-Sainte-Marie
Canton de Port-Sainte-Marie
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Lot-et-Garonne
Arrondissement Agen
Kryeqëndra Port-Sainte-Marie
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 127,93 km2
Popullsia 9.493 banorë 2007
Dendësia 74,2 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4727

Kantoni Port-Sainte-Marie (frëngjisht: Canton de Port-Sainte-Marie) është një kantondepartamentin Lot-et-Garonne, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Port-Sainte-Marie. Ka sipërfaqe 127.93km2 dhe popullsi 9493 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Port-Sainte-Marie aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]