Kantoni Castillonnès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Castillonnès
Canton de Castillonnès
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Lot-et-Garonne
Arrondissement Villeneuve-sur-Lot
Kryeqëndra Castillonnès
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 128,17 km2
Popullsia 3.558 banorë 2007
Dendësia 27,76 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4709

Kantoni Castillonnès (frëngjisht: Canton de Castillonnès) është një kantondepartamentin Lot-et-Garonne, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Castillonnès. Ka sipërfaqe 128.17km2 dhe popullsi 3558 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Castillonnès aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]