Kantoni Monclar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Monclar
Canton de Monclar
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Lot-et-Garonne
Arrondissement Villeneuve-sur-Lot
Kryeqëndra Monclar
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 144,7 km2
Popullsia 4.113 banorë 2007
Dendësia 28,42 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4723

Kantoni Monclar (frëngjisht: Canton de Monclar) është një kantondepartamentin Lot-et-Garonne, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Monclar. Ka sipërfaqe 144.7km2 dhe popullsi 4113 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Monclar aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]