Kantoni Meilhan-sur-Garonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Meilhan-sur-Garonne
Canton de Meilhan-sur-Garonne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Lot-et-Garonne
Arrondissement Marmande
Kryeqëndra Meilhan-sur-Garonne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 106,74 km2
Popullsia 4.760 banorë 2007
Dendësia 44,59 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4721

Kantoni Meilhan-sur-Garonne (frëngjisht: Canton de Meilhan-sur-Garonne) është një kantondepartamentin Lot-et-Garonne, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Meilhan-sur-Garonne. Ka sipërfaqe 106.74km2 dhe popullsi 4760 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Meilhan-sur-Garonne aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]