Kantoni Tournon-d'Agenais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Tournon-d'Agenais
Canton de Tournon-d'Agenais
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Lot-et-Garonne
Arrondissement Villeneuve-sur-Lot
Kryeqëndra Tournon-d'Agenais
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 141,11 km2
Popullsia 6.802 banorë 2007
Dendësia 48,2 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4733

Kantoni Tournon-d'Agenais (frëngjisht: Canton de Tournon-d'Agenais) është një kantondepartamentin Lot-et-Garonne, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Tournon-d'Agenais. Ka sipërfaqe 141.11km2 dhe popullsi 6802 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Tournon-d'Agenais aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]