Kantoni Marmande-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Marmande-Ouest
kanton
Popullsia
 • Gjithsej13.537

Kantoni Marmande-Ouest (frëngjisht: Canton de Marmande-Ouest) është një kantondepartamentin Lot-et-Garonne, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Marmande. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 13537 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Marmande-Ouest aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]