Kantoni Mézin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mézin
Canton de Mézin
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Lot-et-Garonne
Arrondissement Nérac
Kryeqëndra Mézin
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 245,52 km2
Popullsia 4.023 banorë 2007
Dendësia 16,39 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4722

Kantoni Mézin (frëngjisht: Canton de Mézin) është një kantondepartamentin Lot-et-Garonne, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mézin. Ka sipërfaqe 245.52km2 dhe popullsi 4023 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mézin aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]