Kantoni Laplume

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Laplume
Canton de Laplume
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Lot-et-Garonne
Arrondissement Agen
Kryeqëndra Laplume
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 124,99 km2
Popullsia 11.296 banorë 2007
Dendësia 90,38 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4715

Kantoni Laplume (frëngjisht: Canton de Laplume) është një kantondepartamentin Lot-et-Garonne, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Laplume. Ka sipërfaqe 124.99km2 dhe popullsi 11296 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Laplume aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]