Kantoni Castelmoron-sur-Lot

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Castelmoron-sur-Lot
kanton
Popullsia
 • Gjithsej3.682

Kantoni Castelmoron-sur-Lot (frëngjisht: Canton de Castelmoron-sur-Lot) është një kantondepartamentin Lot-et-Garonne, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Castelmoron-sur-Lot. Ka sipërfaqe 125.42km2 dhe popullsi 3682 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Castelmoron-sur-Lot aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]