Kantoni Tonneins

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Tonneins
Canton de Tonneins
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Lot-et-Garonne
Arrondissement Marmande
Kryeqëndra Tonneins
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 115,57 km2
Popullsia 13.786 banorë 2009
Dendësia 119,29 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4732

Kantoni Tonneins (frëngjisht: Canton de Tonneins) është një kantondepartamentin Lot-et-Garonne, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Tonneins. Ka sipërfaqe 115.57km2 dhe popullsi 13786 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Tonneins aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]