Kantoni Lavardac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Lavardac
kanton
Population
 • Total8.910

Kantoni Lavardac (frëngjisht: Canton de Lavardac) është një kantondepartamentin Lot-et-Garonne, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lavardac. Ka sipërfaqe 175.69km2 dhe popullsi 8910 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lavardac aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]