Kantoni Chaillé-les-Marais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Chaillé-les-Marais
Canton de Chaillé-les-Marais
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Vendée
Arrondissement Fontenay-le-Comte
Kryeqëndra Chaillé-les-Marais
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 8.531 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8502

Kantoni Chaillé-les-Marais (frëngjisht: Canton de Chaillé-les-Marais) është një kantondepartamentin Vendée, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Chaillé-les-Marais. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 8531 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Chaillé-les-Marais aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]