Jump to content

Kantoni Rocheservière

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Rocheservière
kanton
Popullsia
 • Gjithsej8.806

Kantoni Rocheservière (frëngjisht: Canton de Rocheservière) është një kantondepartamentin Vendée, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Rocheservière. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 8806 banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Rocheservière aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  • 2011-2014 - Alain Lebœuf

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]