Kantoni Le Poiré-sur-Vie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Le Poiré-sur-Vie
Canton du Poiré-sur-Vie
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Vendée
Arrondissement Montaigu
Kryeqëndra Le Poiré-sur-Vie
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 326,28 km2
Popullsia 27.022 banorë 1999
Dendësia 82,82 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8520

Kantoni Le Poiré-sur-Vie (frëngjisht: Canton du Poiré-sur-Vie) është një kantondepartamentin Vendée, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Poiré-sur-Vie. Ka sipërfaqe 326.28km2 dhe popullsi 27022 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Poiré-sur-Vie aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]