Kantoni Montaigu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montaigu
Canton de Montaigu
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Vendée
Arrondissement Montaigu
Kryeqëndra Montaigu
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 30.658 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE

Kantoni Montaigu (frëngjisht: Canton de Montaigu) është një kantondepartamentin Vendée, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montaigu. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 30658 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montaigu aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]