Kantoni Mareuil-sur-Lay-Dissais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mareuil-sur-Lay-Dissais
Canton de Mareuil-sur-Lay-Dissais
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Vendée
Arrondissement La Roche-sur-Yon
Kryeqëndra Mareuil-sur-Lay-Dissais
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 8.767 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE

Kantoni Mareuil-sur-Lay-Dissais (frëngjisht: Canton de Mareuil-sur-Lay-Dissais) është një kantondepartamentin Vendée, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mareuil-sur-Lay-Dissais. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 8767 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mareuil-sur-Lay-Dissais aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]