Kantoni Pouzauges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Pouzauges
Canton de Pouzauges
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Vendée
Arrondissement Fontenay-le-Comte
Kryeqëndra Pouzauges
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 21.883 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE

Kantoni Pouzauges (frëngjisht: Canton de Pouzauges) është një kantondepartamentin Vendée, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Pouzauges. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 21883 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Pouzauges aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]