Kantoni Moutiers-les-Mauxfaits

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Moutiers-les-Mauxfaits
Canton de Moutiers-les-Mauxfaits
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Vendée
Arrondissement Sables-d'Olonne
Kryeqëndra Moutiers-les-Mauxfaits
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 245,38 km2
Popullsia 14.310 banorë 2007
Dendësia 58,32 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8517

Kantoni Moutiers-les-Mauxfaits (frëngjisht: Canton de Moutiers-les-Mauxfaits) është një kantondepartamentin Vendée, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Moutiers-les-Mauxfaits. Ka sipërfaqe 245.38km2 dhe popullsi 14310 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Moutiers-les-Mauxfaits aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]