Kantoni Fontenay-le-Comte

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Fontenay-le-Comte
Canton de Fontenay-le-Comte
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Vendée
Arrondissement Fontenay-le-Comte
Kryeqëndra Fontenay-le-Comte
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 22.516 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE

Kantoni Fontenay-le-Comte (frëngjisht: Canton de Fontenay-le-Comte) është një kantondepartamentin Vendée, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Fontenay-le-Comte. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 22516 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Fontenay-le-Comte aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

  • 2008-2014 - Marie-Josèphe Chatevaire

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]