Kantoni Mortagne-sur-Sèvre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mortagne-sur-Sèvre
Canton de Mortagne-sur-Sèvre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Vendée
Arrondissement Montaigu
Kryeqëndra Mortagne-sur-Sèvre
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 228,8 km2
Popullsia 25.709 banorë 2006
Dendësia 112,36 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE

Kantoni Mortagne-sur-Sèvre (frëngjisht: Canton de Mortagne-sur-Sèvre) është një kantondepartamentin Vendée, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mortagne-sur-Sèvre. Ka sipërfaqe 228.8km2 dhe popullsi 25709 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mortagne-sur-Sèvre aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]