Kantoni Clairvaux-les-Lacs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Clairvaux-les-Lacs
Canton de Clairvaux-les-Lacs
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Jura
Arrondissement Lons-le-Saunier
Kryeqëndra Clairvaux-les-Lacs
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 205,57 km2
Popullsia 5.008 banorë 2007
Dendësia 24,36 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3910

Kantoni Clairvaux-les-Lacs (frëngjisht: Canton de Clairvaux-les-Lacs) është një kantondepartamentin Jura, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Clairvaux-les-Lacs. Ka sipërfaqe 205.57km2 dhe popullsi 5008 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Clairvaux-les-Lacs aktualisht përbëhet nga 24 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]