Kantoni Saint-Laurent-en-Grandvaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Laurent-en-Grandvaux
Canton de Saint-Laurent-en-Grandvaux
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Jura
Arrondissement Saint-Claude
Kryeqëndra Saint-Laurent-en-Grandvaux
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 5.544 banorë 2007
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3928

Kantoni Saint-Laurent-en-Grandvaux (frëngjisht: Canton de Saint-Laurent-en-Grandvaux) është një kantondepartamentin Jura, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Laurent-en-Grandvaux. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 5544 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Laurent-en-Grandvaux aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Esio Perati

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]