Kantoni Moirans-en-Montagne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Moirans-en-Montagne
Canton de Moirans-en-Montagne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Jura
Arrondissement Saint-Claude
Kryeqëndra Moirans-en-Montagne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 6.359 banorë 2007
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3916

Kantoni Moirans-en-Montagne (frëngjisht: Canton de Moirans-en-Montagne) është një kantondepartamentin Jura, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Moirans-en-Montagne. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 6359 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Moirans-en-Montagne aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]